درس 27: محاسبه حجم سریع ساب بیس

مدت زمان آموزش : 1 دقیقه

مدرس : ابوالفضل عطاالهی

دانلود فایل PDF درس (بزودی)

درس 27: محاسبه حجم سریع ساب بیس

در حال بروزرسانی محتوا…

تو این روش کافیه سطحت رو انتخاب کنی و بعد کلیک راست کنی و گزینه surface properties رو بزنی.

داخل پنجره مشخصات سطحت، کافیه بیای به سربرگ definition و علامت مثبت کنار build رو بزنی تا زیر مجموعه این ابزار برات نمایان بشه.

کافیه داخل مواردی که بهت نشون میده، بگردی و گزینه use maximum triangle length را روی yes تنظیم کنی و از سطر پائینی، مقدار مدنظرت رو برای حداکثر طول اضلاع مثلث بندیت وارد کنی.

نکته مهمی که این جا وجود داره اینه که با آزمون و خطا و چند بار عدد دادن به این قابلیت، در نهایت میتونی سطحت را به شکل صحیحی اصلاحش کنی، فقط حواست باشه اگ عددهای خیلی نامربوط بدی، ممکنه فضاهای خالی داخل سطحت ایجاد بکنه، این نکته رو حتما مدنظرت داشته باش.

در نهایت دکمه ok و در ادامه rebuild the surface را بزن تا سطحت مجدد بازسازی بشه و محدودت اصلاح بشه

در انتها بعد از چند بار آزمون و خطا و عدد دادن به حداکثر طول ضلع مثلث بندی، سطحت به این زیبائی اصلاح میشه.

و حالا، لطفا 30 ثانیه وقت بذار و حتتتتتما نظرت را در مورد این آموزش برام این پایین بنویس، اگه هم سوالی داری، بنویس با گوش جان میشنوم و پاسخ میدم.

2 پاسخ

  1. سلام مهندس معصومی عزیز
   ممنون بابت انرژی سرشارتون
   اول اینک خوشحال میشم نظرتون رو در مورد سایر آموزش های رایگان داشته باشم، اینک ارزش قائل میشین و کامنت میذارین برام ارزشمنده،
   دوم اینک از این قسمت میتونین آموزش رایگان نرم افزار سیویل تری دی رو مسلط بشین، و اگ بدنبال یادگیری کامل این نرم افزار در موضوعات مختلف هستین، محاسبات پیشرفته عملیات خاکی با نر افزار سیویل تری دی، شیت بندی حرفه ای با Civil 3d و تفکیک با منوی پارسل نرم افزار سیویل تری دی رو بهتون پیشنهاد میکنم مطالعه کنین.
   موفق باشین.

خوشحال میشم نظرت را بدونم...

بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[df-form]

ثبت نام