تولید کریدور و تحلیل اجزای آن

مدت زمان آموزش : 4 دقیقه

مجموعه آموزش سیویل تری دی

مدرس : ابوالفضل عطاالهی

کریدور یکی از قابلیت های فوق العاده نرم افزار سیویل تری دی هستش که امکان تولید سطح، خروجی نقاط از لایه های مختلف روسازی جهت امور اجرائی و موارد بسیار اینچنینی را در اختیار طراحان قرار میده.

1. شرح کلی

کریدور از چهار مولفه و المان اصلی تشکیل شده، مسیر، خط پروژه، اسمبلی و سطح.

عملکرد کریدور داخل نرم افزار سیویل تری دی به این صورت هست که در ابتدا خط مسیر و خط پروژه ای که طراحی شده را با هم ترکیب میکنه که حاصل اون یک خط سه بدی خواهد بود، خطی که مولفه های افقیش را از مسیر و مولفه ارتفاعیش را از خط پروژه دریافت میکنه.

در ادامه اسمبلی که طراحی شده در فواصل بخصوص و منظم که قابل تنظیم هستش، روی این خط سه بعدی تکرار میشه تا شاکله اصلی مسیر را تشکیل بده، یک اسکلت خالی.

اما این پایان کار نخواهد بود، در ادامه برای اینکه ترانشه های موجود در اسمبلی نیز تولید گردد، با توجه به شیبی که دارن، توسط کریدور امتداد داده میشن تا جایی که سطح مدنظر که میتونه سطح زمین طبیعی باشه را قطع کنه، این امتدا می تونه در حالت خاکبرداری و یا خاکریزی اتفاق بیفته.

 اما همینقدر راحت و دوس داشتنیه مفاهیم سیویل تری دی، که سعی کردم تو دروه جادوی احجام اینجوری و به همین سادگی بهت یاد بدم، که بتونی احجام را در حالت های مختلف و شرایط متفاوت محاسبه کنی، بهت پیشنهاد میکنم سرفصل های این دوره جذاب را یک مروری داشته باش.

خوشحال میشم نظرت را بدونم...

بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دوره های آموزشی

آخرین دوره های آموزشی

[df-form]

ثبت نام